2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

Aktuality 2. ligy

správce: Pavel Král (email: pavel_kral@seznam.cz | tel: 608 766 966)

27. 9. 2017 - Konec

Konec. Tak zítra.

Pavel

14. 9. 2017 - Skorojasno

Ta už máme skorojasno. Minimálně na rok nás opouštějí týmy 1.SbPK a Obři - již nemohou být dostiženi na prvních dvou místech a tudíž postupují do první ligy. A v posledním kole si to rozdají mezi sebou o první místo v lize a bude to jistě obřovský :) souboj. Stejně tak přes některé nadějné záblesky zůstali na chvostu s nulou Szomorú vasárnap a putují do ligy třetí. Z první ligy do druhé upadnou Sorel a Rikard nebo Orel a ze třetí vzlétnou Pohoda a další tým zřejmě Počínající na P - stejně tak Polyaková Olga Počala Pregnantně a Permanentně Porážet Protivníky Pro Plums. Ale jinak Pohoda. No Proto :)

Prožijte Pohodové Pátky a Pondělky

Prosím Pěkně

Pavel

Pavel

30. 8. 2017 - BPP je zpátky

Zlátnoucí listí zavání burčákem a závěr BPP je opět tady. Každoročně řeším problém, jak se vyrovnat s letícím časem a letos se tomu hodlám postavit opravdu čelem. Jenom ještě nevím jak. Pokud byste někdo věděl, rád si nechám poradit.

Každopádně podzimní část ligové sezóny se včera opět rozjela.
 

Pavel

24. 5. 2017 - Petra Lužová - Letos hrajeme skutečně jako tým.

Ahoj Petro,

vzhledem k tvým skvělým výsledkům ve 2.lize BPP bych tě rád požádal o rozhovor.

Jak dlouho hraješ petanque a jak se k němu dostala? S petanque v BPP koketuji od roku 2012 plus tak jeden nějaký sranda turnaj ročně. Do té doby jsem koulela asi 2x v životě. V podstatě jsem to začala hrát kvůli Karlovi Fišerovi, abychom měli nějaký společný sport.

Po 5 kolech máš z 8 zápasů na svém kontě 8 výher - který zápas byl nejtěžší? Nejtěžší zápas je vždy ten, který nás teprve čeká. Všichni hráči si zaslouží respekt. Já jako začátečník se před zápasy raději na historii hráčů nedívám. Můžu tak hrát s čistou hlavou.

Dvojice hraješ vždy s Yvonne Marečkovou - jak dlouho spolu hrajete a jak si rozumíte? Yvču znám zase přes petanque, hrajeme spolu čtvrtým rokem, ale ještě loni jsme ty sestavy v A je to dost střídali. Tajemství úspěchu vidím v tom, že se vzájemně posloucháme a taky je zcela nevyhnutelná pohoda na hřišti. Je to pro nás taková malá společenská událost. Hrajeme to, protože nás to baví.

Jeden z mála zápasů který jste loni ve 3.lize prohrály byl proti dvojici Handl, Drahovzal z Fenyxu B a dostaly jste kanára - vzpomínáš na ten zápas? Dostat kanára je jen další situace, o které člověk s naprostou jistotou může říct, že už se do ní nechce dostat.
Ale nebyla to špatná zkušenost. Zamysleli jsme se nad sebou a další týden přinesl zase úplně jiné zápasy. Nebrali jsme to moc fatálně. S klukama byla sranda.

A kromě petanque tě ještě baví? a jaký další sport? Já jsem srdcařka na basket, ale to je hudba minulosti. V létě plážový volejbal, v zimě snowboarding. Ale petanque je úplně o něčem jiném. To je pro mě hlavně o setkávání s bezva lidmi.

A teď otázka která bude nejspíš zajímat  jenom mě:. jaké používáš koule - značka, průměr, hmotnost, drážkování? Koule mám od Ježíška z roku 2015 značky OBUT Match od Zbyňka. Váží 720g, průměr 73 mm, drážkování 6 kruhů. Vybírali jsme to přesně podle mé ruky. Ze začátku se mi zdály těžké, ale už jsme se evidentně skamarádily.

Chtěla bys něco vzkázat hráčům BPP a našim čtenářům ?

Díky že jste!

Pavel

23. 5. 2017 - Druhá liga a tak podobně...

Druhá liga v plném proudu. Jak se daří nováčkům? Co nám nadělí Mikuláš a co protihráči? Nová pravidla a nové košonky. Budou žluté karty potřeba ?

To nám ten čas zase letí. Sotva jsme začali a máme za sebou víc než třetinu celé sezóny.Nejlépe to je vždycky poznat podle okolostojících stromů. V dubnu se sotva nalejvají pupeny (a lidi taky), v červnu nám husté listí poskytuje chladivý stín a na Svatého Václava nám listí padá na hlavu (a lidi se pořád nalejvají).

Po pěti kolech je v čele bez porážky a s dvoubodovým náskokem na ostatní 1.SbPK. Uvidíme, jak dlouho jim nasazené tempo vydrží. Možná ještě pár kol, než budou mít jistý postup do první ligy. 

Na dalších třech čelních místech se usadili nováčci a "nováčci". Vzhledem k tomu, že s mezi nimi nacházejí i několikanásobní mistři České republiky, nemohl jsem nepoužít uvozovky, Zvláště průběžné druhé místo  A je to! vzbuzuje respekt. A to ještě jejich hráčka Petra Lužová kraluje statistice hráčů se 100% úspěšností - 8 zápasů, osm výher. Tak to má být:)

Obři v čele s Petrem Juráněm a jeho většinou neomylnou střelou a Romanou Zláníčkovou a jejím neskutečně předpisovým placováním 30cm před košonek přesně v ose drží zaslouženě medailové pozice.

V Těsném zástupu Fenyx B drží postupové naděje stejně jako pátí Les Renegades hrající "klasiku" :)

Ani LDM ani Fňould se ještě nevzdávají, stejně jako poslední Szomorú, kteří sehráli spoustu vyrovnaných zápasů a jen těsně prohráli.

Většinou se již vžila nová pravidla platná od začátku roku - košonek se nahazuje jen jednou - a když se nepodaří, soupeř pokládá. Stejně jako, že před střelou se nesmí šlapat místo bezprostředně před střílenou koulí.

A tak, vzhledem k pohodovému průběhu druhé ligy, se domnívám, že žluté karty (další novinka) nebudou u nás potřeba.

Pavel

12. 4. 2017 - 2.liga 2017

Ahoj všichni,

soupisky a rozpis jsou hotovy, případné připomínky nebo dotazy na mail.Vítám nováčky Fenyx Adamov B, Obry a A je to, ostatní týmy jsou staří známí. Na poslední chvíli došlo ke změně domácího hřiště u týmu A je to, takže se budeme o to častěji potkávat v Lužánkách.

První kolo je ma pořadu hned po Velikonocích v úterý, takže hodně štěstí.

Pavel